Meta-info-podnikání

Vyskočila na mě reklama na www.jak-napsat-ebook.cz. Stránka je o tom, že vám paní za necelých 700 Kč prozradí, jak napsat ebook za 14 dní. A stát se finančně nezávislým. A v tom druhém vidím problém.

Předně – kdyby to bylo tak jednoduché, máme tady za 14 dní hromadu milionářů. Tedy jen do doby, dokud od sebe tihle lidi budou navzájem kupovat infoprodukty a navzájem na sebe odkazovat affiliate linky.

Infopodnikatelů (část s podnikatelem si dle libosti dejte do uvozovek) je na českém internetu hromada. Někteří jsou kvalitní (v rámci infopodnikání) a přinášejí lidem užitečné informace. Někteří jsou kvalitní méně (to abych nezněl úplně negativně).

Zrovna tohle je docela pěkné „meta-info-podnikání“. Napíšu knížku o tom, jak napsat knížku a být bohatý a budu z toho bohatý. Skvělý nápad. Jen je to sakra blízko formátu pyramidy „dejte nám deset tisíc a my vám pošleme návod, jak rychle od ostatních lidí pod vámi získat ještě víc peněz“.

Loterie má alespoň jasná pravidla, forex obchodníci musí uvádět alespoň větu o velkých rizicích, finanční poradci musí s klientem projít jeho investiční profil. Infopodnikání nám kvete bez regulací a bez přílišného lámání si hlavy se sliby.

Potřebujete pomoci v oblasti osobního štěstí? Tak si kupte školení. Potřebujete vyrůst v citově vyrovnaného chlapa? Pořiďte si školení. Potřebujete pochopit čakry? Kupte si školení. Všechno podle vašich přání, víry a obsahu peněženky. Jen si prosím nikdy nekupujte infoprodukt o tom, jak být infopodnikatelem.

Pozn: Jestli podnikáte nebo chcete podnikat a potřebujete poradit s marketingem, investujte raději jeden večer a pojďme na pivo, poradím co přečíst, kde získat informace a třeba i dám pohled zvenčí na váš nápad. A ušetříte. Třeba na nějaký jiný ebook. 🙂