Držet se při zemi (a kontrolovat spojení zemí)

Tak se mi podařilo objednat už třetí špatnou verzi PCB (desky plošných spojů) pro můj senzační wifi teploměr. Tedy on bude senzační, až ho jednou dotáhnu do dokonalosti.

V téhle třetí verzi se mi podařila naprostá drobnost, napřed prostor pro experty, aby se předvedli a odhalili chybu z nákresu. 🙂

Nebudu vás déle napínat, podařilo se mi nespojit země na přední a zadní straně desky. Ano, kdybych si to pečlivě kontroloval, nejspíš by mě upozornil ten křížek v horní části desky. Tohle je prostě koníček, kde se nevyplatí spěchat a zběsile objednávat. Příště snad budu vědět.

Taková drobnost (která nevím proč, ale málem usmažila připájené ESP8266), mě ale nezastaví od dalších pokusů. Takže drátem spojit, co se nepovedlo při návrhu a jedem dál. Momentálně mě ještě zlobí čidlo teploty, které se mi asi nepodařilo napoprvé připájet horkovzduchem správně (zpropadená DFN pouzdra!).

Firmware se mi docela podařilo odladit na předchozím prototypu, takže už se těším, jak to všechno zapojím dohromady a bude to konečně plnit funkci …. teploměru a vlhkoměru za třicet korun. 🙂

Ale to je ještě dlouhá cesta. Ostatně, s výraznými přestávkami na projektu pracuju přes dva roky, takže není kam spěchat. Zima je daleko.