Martian base z lógru (Warhammer 40k)

Kdo to ještě nepostřehl z mého Instagramu, věnuju se teď ve volném čase malování miniaturních figurek, hlavně z prostředí Warhammeru 40k.

Dneska bych si chtěl poznačit, jak jsem vyráběl podestýlku základnu pod figurku s tématikou mimozemšťanů z Marsu (anglicky base).

Celé to vzniklo tak, že jsem se snažil udělat nějakou slušnou základnu pod model Skitarii a neměl jsem doma ty správné technické barvy od Citadel/Games Workshop.

Postup sice zabere hodně času, ale materiálu je pak hodně, je docela levný a tak se dají udělat bases pro celou menší armádu.

  1. Usušení lógru z firemního kávovaru.
  2. Herkulesem nebo jiným PVA lepidlem s trochou vody* natřít base.
  3. Posypat lógram a trochu poplácat, aby se materiál spojil a přilepil
  4. Počkat na uschnutí lepidla
  5. Podle nálady místy přidat zase lepidlo a pak zase posypat (udělat terénní nerovnosti).
  6. Nanést Vallejo Game Color Scarlett Blood – naředit trochu vodou a přidat černou (3 červené:1 černá), vykouzlí to hodně tmavou červenou. Nebo mít doma rovnou vhodně tmavou červenou.
  7. Silným drybrushem (technika) nanést Citadel Jokaero Orange nebo něco podobně tlumeně oranžového.
  8. Základnu dokola objet tmavou barvou, například Citadel Abaddon Black.

Komunikační terminál na zemi je z 3D tisku, zbytek z jiného projektu, zapíchnutý do hrudky Milliputu (modelovací hmota), co zbyl zase z jiného projektu.

* Poznámka k množství vody. Pokud dáte víc vody (odhadem víc než 1 vody : 4 díly herkules lepidla) a ještě uděláte celou vrstvu dvakrát, tak lógr natáhne vodu, nabobtná. Když ho potom namalujete a necháte uschnout, voda se vypaří a povrch popraská (vidno na druhém obrázku). Musel jsem pak povrch fixovat něčím průhledným (Vallejo Matt Medium, ale půjde to čímkoliv matným) aby se neurval, ale zase to vpyadá trochu víc jako marsovské praskliny.

* Poznámka k množství vody #2 – s vodou se snažte šetřit. Lógr jste složitě a dlouho sušili, tak je žádoucí do něj nenatáhnout příliš mnoho vody (ideálně žádnou) kvůli případným plísním.